Sádrové omítky

Jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky – materiály z přírodního sádrovce – jsou určeny k omítání veškerého zdiva v interiéru. Svými vlastnostmi splňují všechny nároky moderního stavitelství. Sádra je výjimečná především proto, že je schopna sama regulovat vlhkost, proto pomáhá udržovat příjemné mikroklima. Sádrové omítky a stěrky v případě větší vlhkosti v místnostech vlhkost absorbují a později ji opět uvolňují do ovzduší. Současně tak umějí absorbovat i teplo, a tím zajišťují rovnováhu teploty stěnvnitřního prostoru.

Sádrové omítky jsou vhodné na všechny typy podkladu. Mají nejen dekorativní a estetické vlastnosti, ale též splňují náročné stavebně-fyzikální požadavky všech vnitřních prostor. Jsou proto exkluzivním materiálem pro řešení interiérů.

Štukové omítky

Štukové omítky představují standardní technologii, která je ve stavebnictví dobře známá a využívaná už několik desetiletí. Štuková omítka se skládá z jádrové omítky, na níž se následně nanáší štuk.

Vzhledem ke své nízké ceně jsou štukové omítky stále velmi žádané. Ocení je především ti, kdo očekávají běžný standart provedení, ale zároveň vysokou kvalitu materiálu. Právě kvalita omítkových směsí a souvisejících postupů je u štukových omítek díky několika desítkám let vývoje na velmi dobré úrovni.

Při zhotovení povrchu štukové omítky můžete zvolit hrubost zrna dle povahy prostoru použití – od 0,3 mm až po 0,8 mm omítky.

Lepidlo, perlinka, štuk

Třetí možností, nejčastěji využívanou na hrubé stavby z pórobetonových tvárnic (Ytong, Porfix..) je použití varianty nanesení lepidla s perlinkou, na kterou nanaseme finální štukovou vrstu.

Orientační ceník:

Omítka stěn jádrová do tl. 1,5 cm + štuk 320,- Kč/m2
Omítka stěn sádrová jednovrstvá do tl. 1,5 cm 260,- Kč/m2
Lepidlo, perlinka štuk 285,-Kč/m2

Pro individuální cenovou nabídku, prosím zašlete poptávku na našich webových stránkách nebo na emailu info@heko-group.cz