Gabiony jsou pozinkované koše, které se plní kamenivem podle účelu stavby.

Gabiony se používají především pro zpevnění břehů kolem komunikačních sítí, nebo tam kde je potřeba zpevnit převýšení terénů, jako například u železničních tratí. Další časté využití jsou jako dekorativní ploty kolem průmyslových objektů, společenských venkovních prostor nebo rodinných domů.

Jejich funkce může tedy být jak statická tak dekorativní.

Kamenivo se používá podle účelu, kde je široká šláka možností od lomového kamene, dekorativního štípaného kamene, dlaždic, sypaného jemnějšího kamene až po sypaného oblázkového kamene. U dekorativních zdí např. kolem RD lze použít i různá barevná provedení kamenne, vždy záleží na možnostech kamenolomu, který je v blízkosti. Od toho se samozřejmě odvíjí i cena. Nejstandartnější je používání lomového kamene, který se podle potřeby ještě štípe přímo na stavbě, aby byla pohledová strana vyskládaná a opticky příjemná.

Naše firma postupuje při realizaci vždy podle správných technologických postupů, čímž zamezíme vytváření nežádoucích následků jako vlnění košů, vypadávání kamenů, nebo tvoření tzv. bublin. Materiál, který používáme má certifikaci a nejvyšší možnou úroveň kvality ve své třídě.

Cena plotu: 1,8m šíře 50cm – 1bm 9700,- Kč*
Cena plotu: 1,8m šíře 30cm – 1bm 8900,- Kč*

V ceně je zahrnuto:

  • Veškerý materiál, práce a doprava
  • Výkop do nezámrzné hloubky
  • Vylití betonem + instalace zpevňujicích sloupků
  • Postavení a vyskládání košů – všech pohledových stran

Cena konstrukčních gabionů: 1m3 = cca 4600,- kč bez DPH

*Ceny jsou orientační, vždy záleží na terénu, dostupnosti lomu, druhu kamene atp.

Pro individuální cenovou nabídku, prosím zašlete poptávku na našich webových stránkách nebo na emailu info@heko-group.cz